Prohlížeč fotografií

Prohlížečů fotografií je k dispozici na internetu opravdu veliké množství. Pokud chcete pouze klasický prohlížeč bez dalších speciálních funkcí, tak si určitě vystačíte s klasickým windows prohlížečem.

Pokud však chcete občas udělat nějakou tu menší úpravu, tak můžete vyzkoušet například velice oblíbený prohlížeč a editor fotek s názvem IrfanView. IrfanView si můžete stáhnout zcela zadarmo, přičemž instalační soubor má pouhý 1 MB. Aplikace podporuje drtivou většinu dostupných grafických formátů, přičemž se jedná například o BMP, ANI, AIF, PSP, PCD, PPM, PGM, PBM, PBJ, EMF, WMF.

Dále ICO, AVI, RAS, JPG, GIF, DIB, DCX, CUR, CPT a spoustu dalších. Aplikace se pak vyznačuje především svojí velikou rychlostí při prohlížení fotografií, což je asi nejdůležitějším aspektem u výběru prohlížeče fotografií. IrfanView dokáže také ukládat do spousty formátů, takže může sloužit jako klasický převaděč formátů o obrázků.

V aplikaci pak máte k dispozici množství různých nástrojů pro upravování obrázků, jako například převracení, otáčení, změna velikosti, redukce červených očí. Dále si můžete hrát s odstíny, používat spousta efektů, přehodit celý obrázek do odstínů šedi a spoustu dalších zajímavých efektů.

Určitě se tedy jedná jeden z nejlepších prohlížečů obrázků, které jsou zadarmo.

Mohlo by vás zajímat:


Tento záznam byl zaslán Prohlížeče fotografií a označen , , , , . Záložka je zde.

Komentáře jsou uzavřeny.