Měsíční archív: Říjen 2014

Prohlížeč DWG

Pokud často pracujete v grafických programech, tak se vám určitě mohlo někdy stát, že jste dostali například od nějakého svého kolegy výkres nebo projekt ve formátu, který jste nemohli otevřít.

Pokud se vám tak stane, můžete zkusit využít aplikaci s názvem Free DWG Viewer, ve kterém budete schopni otevřít všechny výkresy, které byly zhotoveny v aplikaci autoCAD a jsou ve formátu DWG.

Kromě toho si tato aplikace dokáže poradit také s formáty IGC a DWF. Další věcí je podpora souborů Xref a formátů CSF, které jsou vyvinuty súpolečností Informative Graphics. Tato společnost má shodou okolností na starosti také tuto aplikaci.

Aplikace Free DWG Viewer je založena na ActiveX prvcích, takže v klidu zvládne spolupráci s internetovým prohlížečem Internet Explorer. Aplikace má velice jednoduché ovládání a příjemné uživatelské rozhraní.

Mezi další prohlížeče DWG projektů patří například aplikace s názvem DWG Trueview, která je již o něco větší a propracovanější než předchozí aplikace. Oba tyto programy na prohlížení DWG projektů si můžete stáhnout na klasických serverech se softwarem, jako je například mujsoubor.cz nebo stahnu.cz.

Prohlížeč fotografií

Prohlížečů fotografií je k dispozici na internetu opravdu veliké množství. Pokud chcete pouze klasický prohlížeč bez dalších speciálních funkcí, tak si určitě vystačíte s klasickým windows prohlížečem.

Pokud však chcete občas udělat nějakou tu menší úpravu, tak můžete vyzkoušet například velice oblíbený prohlížeč a editor fotek s názvem IrfanView. IrfanView si můžete stáhnout zcela zadarmo, přičemž instalační soubor má pouhý 1 MB. Aplikace podporuje drtivou většinu dostupných grafických formátů, přičemž se jedná například o BMP, ANI, AIF, PSP, PCD, PPM, PGM, PBM, PBJ, EMF, WMF.

Dále ICO, AVI, RAS, JPG, GIF, DIB, DCX, CUR, CPT a spoustu dalších. Aplikace se pak vyznačuje především svojí velikou rychlostí při prohlížení fotografií, což je asi nejdůležitějším aspektem u výběru prohlížeče fotografií. IrfanView dokáže také ukládat do spousty formátů, takže může sloužit jako klasický převaděč formátů o obrázků.

V aplikaci pak máte k dispozici množství různých nástrojů pro upravování obrázků, jako například převracení, otáčení, změna velikosti, redukce červených očí. Dále si můžete hrát s odstíny, používat spousta efektů, přehodit celý obrázek do odstínů šedi a spoustu dalších zajímavých efektů.

Určitě se tedy jedná jeden z nejlepších prohlížečů obrázků, které jsou zadarmo.

Safari prohlížeč

Internetový prohlížeč Safari je velice oblíbený zejména pro uživatele operačního systému Mac OS X. V současné době je však k dispozici také na platformách s operačním systémem Microsoft Windows. Nainstalovat si jej můžete bez problému na verze Microsoft Windows XP a vyšší.

Prohlížeč Safari má originální uživatelské rozhraní, které jasně ukazuje, u jakého operačního systému má svůj původ. Jako u všech ostatních internetových prohlížečů zde naleznete integrovanou vyhledávací lištu, záložky a tak podobně. Kromě tohoto je zde pak integrována také RSS čtečka, automatické vyplňování internetových formulářů a spousta dalšího.

Velice oblíbenou funkcí je pak také anonymní režim surfování po internetu, kdy se do historie neukládají stránky, které jste navštívili, cookie a tak podobně. Samozřejmostí je pak ještě blokování nežádoucích a vyskakujících pop-up oken.

Pokud bychom se měli bavit čistě o platformě Microsoft Windows, tak je asi nutno říct, že pro ni existují kvalitnější a propracovanější internetové prohlížeče. Safari na Mac OS X a Safari na Microsoft Windows je totiž stále poměrně veliký rozdíl.

Každopádně si tento internetový prohlížeč můžete stáhnout z klasických internetových serverů se softwarem, jako je třeba mujsoubor.cz, stahnu.cz a tak podobně.

Prohlížeč Opera

Na internetu se v současné době vyskytuje několik hlavních a oblíbených prohlížečů, přičemž každý z nich má své odpůrce i zastánce.

Pokud bychom se měli bavit například konkrétně o prohlížeči Opera, tak v současné době je tento prohlížeč opět velice oblíbené a to zejména na platformách s operačním systémem Linux.

Ale samozřejmě také na operačním systému Microsoft Windows si najde své zastánce. Pojďme se tedy na něj podívat trošku zblízka. Opera je uživatelsky velice přívětivá a rychlá, přičemž mezi její hlavní přednosti patří možnost změny celkového vzhledu k obrazu svému.

Můžete měnit zobrazování tabulek, lišt a tak podobně, přičemž máte na výběr z množství různých skinů a vzhledů. Další velice oblíbenou funkcí v Opeře je podpora klávesových zkratek, které si můžete samozřejmě nastavit naprosto podle sebe, a které vám výrazným způsobem urychlí práci a ušetří tak čas.

Mezi další funkce tohoto prohlížeče pak patří například zoomování stránek a obrázků, integrované vyhledávání ve stránkách, automatické rozpoznání listování, zobrazování EXIF informací u fotografií a spousta dalšího. Opera má také svého vlastního integrovaného P2P klienta, který spolupracuje s firmou BitTorrent.

Prohlížeč Opera v češtině

Internetových prohlížečů je v dnešní době opravdu hodně, takže si každý může stáhnout svůj oblíbený a ten, na který je zvyklý. Pokud se rozmýšlíte nad tím, jaký internetový prohlížeč používat, tak v prvé řadě dejte na sebe.

Pokud se totiž podíváte do různých internetových diskuzí a do diskuzí pod jednotlivými prohlížeči, tak tam najdete jak zastánce daného prohlížeče, tak také samozřejmě ty, kteří s ním mají špatné zkušenosti a pak další, úplně nejhorší skupinu lidí, kteří daný prohlížeč ani nevyzkoušeli a prostě jdou s davem.

Proto si prostě stáhněte vícero internetových prohlížečů a jednoduše je vyzkoušejte. Samozřejmě se však můžete podívat na specifické funkce a nástroje jednotlivých prohlížečů a tak podobně.

Mezi jeden z nejoblíbenějších prohlížečů patří například Opera, který se vyznačuje především možnosti po designové stránce. Můžete si ji opravdu upravit k obrazu svému, a to jako jednotlivé panely a lišty, tak celý vzhled. Oblíbenou funkcí u Opery je také ovládání pomocí gest, což rozhodně šetří čas a usnadňuje práci.

Prohlížeč Opera je pak k dispozici samozřejmě také v češtině na stránkách jako je třeba mujsoubor.cz, stahnu.cz a tak podobně.