Měsíční archív: Srpen 2014

Vyskakující reklamy v prohlížeči

Reklamy jsou v dnešní době opravdu všude kam se podíváte. Máte je neustále v televizi, slyšíte je v rádiu a také samozřejmě na internetu v internetových prohlížečích. Klasické reklamy, které vás ničím neobtěžují jsou, dalo by se říct, docela v pořádku.

Horší je to ale pak s takovými reklamami, které neustále vyskakují, ruší vás od práce, nedejbože vás přesměrují na nějaké erotické stránky a tak podobně.

Takové stránky bývají většinou plné virů, malwaru, což vám může v prohlížeči a poté v celém počítači způsobit velikou kalamitu.

Těmto věcem se samozřejmě dá vyhnout za pomocí různých pluginů a tak podobně. Tím nejznámějším pluginem nebo chcete-li doplňkem prohlížeče je pak určitě AdBlock. AdBlock blokuje všechny reklamy, takže místo nich uvidíte jenom prázdné rámečky, nic vám nebude vyskakovat během prohlížení internetu a tak dále.

Všechno se dá samozřejmě nastavit přímo v AdBlocku. Při používání ale můžete občas narazit na překážku, kdy vás nějaké stránky, kde se chystáte například něco sledovat a tak podobně, požádají, abyste AdBlock vypnuli, neboť reklamy jsou jedinou odměnou za práci na stránkách.

Pak už záleží samozřejmě jenom na vás, jestli AdBlock na chvíli pozastavíte.